Kuģi tiek piepildīti ar balasta ūdeni pēc notekūdeņu novadīšanas vai kravas izkraušanas, lai saglabātu līdzsvaru. Tas tiek ņemts no vietējiem ūdeņiem un pēc atkārtotas iekraušanas izvadīts ostā. Lai balasta ūdens un tajā esošie augi, dzīvnieki, vīrusi un mikroorganismi nenodarītu kaitējumu ekosistēmām, ūdens ir jāattīra.
Uz kuģiem dzeramo ūdeni iegūst no jūras ūdens un atsāļo ar reversās osmozes metodi: jūras ūdeni zem augsta spiediena izspiež caur puscaurlaidīgu membrānu. Tā darbojas kā filtrs un caurlaiž cauri tikai noteiktus jonus un molekulas. Tāpēc, ražojot dzeramo ūdeni no sālsūdens, ir jāuzrauga spiediens, elektrovadītspēja un vispārējā ūdens kvalitāte.
Uz kuģiem notekūdeņu attīrīšanai izmanto membrānu vai bioloģiskos procesus. Šajā gadījumā ir nepieciešams līmeņa mērījums, lai novērstu pārplūšanu. Turklāt, lai pārbaudītu ūdens kvalitāti pirms un pēc ūdens attīrīšanas, tiek kontrolēta pH vērtība un vadītspēja. Izmantojot JUMO, jūs varat mērīt, kontrolēt un reģistrēt visu notekūdeņu attīrīšanas procesu.